Açık Kürsü, 4 Ocak’ta Yayına Başlıyor

“Bilim insanları insanlık tarihinin en az 60 bin yıllık olduğu konusunda hemfikir. Peki, temel bilimlerden doğa yasalarına, matbaadan buhar makinalarına, telgraftan elektriğe kadar en büyük buluşlar ve sıçramalar neden son 300 yılda oldu?

Acaba bunun sebebi bilginin açık hale gelmesi olabilir mi? Yazılı hale gelerek daha çok paylaşılan, dağıtılan, üstüne konan, kitlelere ulaştırılan bir hal mi aldı bilgi? Ya da birinin bilgisi diğerinin bilgisiyle karşılaşınca çoğaldı mı?

Bu soruları merkeze alarak açık bilim, açık erişim, açık devlet, açık veri, açık teknoloji gibi kavramları uzmanlarıyla “Açık Kürsü” isimli yeni program serimizde konuşacağız. Açık Kürsü, AVTED YK Başkan Yardımcısı ve Saymanı Sertel Şıracı tarafından hazırlanıp sunulacak.

15 günde bir Pazartesi günleri saat 20.00’da AVTED YouTube ve Podcast Mecralarında (Spotify, Apple Podcast, Google Podcast, Deezer, SoundCloud vb.) farklı bir konu ve konukla sizlerle olacağız.

İlk yayınımız 4 Ocak Pazartesi günü saat 20:00‘da yayında olacak. Youtube kanalımıza abone olarak bildirimleri açmayı unutmayın. Destek, öneri ve yorumlarınızı her zaman bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşın