Açık Veri Zirvesi IV: Açık Veri İş Dünyasına Ne Sağlar?

Açık Veri ve Teknoloji Derneği tarafından bu sene dördüncüsü düzenlenecek “Açık Veri Zirvesi” 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 09.00 ile 16.00 arasında İPA Kampüs’te gerçekleştirilecektir.

İçinde yaşadığımız dijital çağda verinin işletmelerin sahip olduğu en değerli hammadde olduğu sıklıkla söyleniyor. Ancak kamu sektörünün aksine, özel sektör veriyi açık hale getirme konusunda oldukça endişeli. İşletmeler geleneksel olarak verilerinin ticari değerini korumaya daha fazla önem veriyor, ancak birçok olası faydayı kaçırıyorlar. Peki açık veri hem var olan hizmetlerin iyileştirilmesinde hem de yeni hizmetlerin geliştirilmesi de kullanılabilir mi? Rekabet avantajı sağlayıp, işletmeleri sektörde öne çıkarabilir mi? Müşterilerin geri bildirim kültürünü arttırabilir mi? Şeffaflık sayesinde marka güvenilirliğini yanında sadakati güçlendirilebilir mi?

Tüm bu soruların cevaplarını arayacağımız ülkemizin ilk açık veri & özel sektör buluşmasına davetlisiniz.

Zirve Mekan 👉 İPA Kampüs / Basınköy Mahallesi Valilik Yolu Caddesi No: 2 Florya – Bakırköy / İSTANBUL

Zirvenin tüm detayları için web sayfamız 👉 www.acikverizirvesi.org.  

Önemli bilgi: Zirvemiz tüm gün süreceği için saat 12.00-13.00 arasında öğle yemeği servisi yapılacaktır. Yemek servisi, 250 kişilik kontenjana göre organize edileceği için katılımlarınızın kesinlik taşıması önemlidir. 

 
Paylaşın