Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Veri Platformu’ndan Datathon’a Davet

Konya Büyükşehir Belediyesi Kapsül Teknoloji Platformu, 2-3 Temmuz 2022 tarihlerinde “Açık Veri Temelli Kentsel Çözümler Datathonu” ile açık veri üzerine çalışmak isteyen herkese kapılarını açıyor.

Kapsül Zindankale Yerleşkesinde gerçekleştirilecek olan Datathon’22 adlı etkinlik için başvurular 16 – 27 Haziran arasında yapılabilecek ve sonuçlar 28 Haziran’da katılımcılara bilgilendirilecek.

Başvuru formu için tıklayın.

Etkinlik boyunca hem Konya Büyükşehir Belediyesi Açık Veri Platformu hem de diğer açık kaynaklardan Konya şehrine dair ulaşılan veriler kullanılabilecek. Bu verileri analiz eden katılımcılar yapay öğrenme veya yapay zekâ modelleri ortaya koyarak jürinin karşısına çıkacak. Kazanan proje sahipleri aşağıdaki nakit ödüllerle ödüllendirilecek.

  • Birincilik Ödülü: 10.000 ₺
  • İkincilik Ödülü: 7.500 ₺
  • Üçüncülük Ödülü: 5.000 ₺

Datathon, akıllı şehir ve kent temelli çözümler konseptiyle gerçekleştirileceği için etkinlik öncesinde bu başlıklara dair ön çalışmalar yapılması katılımcıların kazanma şansını artıracak.

Etkinlik boyunca katılımcıların temel ihtiyaçları Kapsül Teknoloji Platformunca sağlanacak ve Konya dışından katılmak isteyen katılımcılara da ulaşım desteği sağlanacak.

AVTED olarak paydaşları arasında olduğumuz etkinlik hakkındaki soru ve paylaşımlarınızı datathon [@] kapsulkonya.com e-posta adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Paylaşın